باور غلط

We create interior environments that are functional, safe, and adhere to building codes, regulations and ADA requirements

بنده بارها و بارها شاهد ناراحتی های معلمین و مدرسین و اساتید عزیز کشورمان که بدون رعایت اصول صداسازی تدریس یا سخنرانی می­ کنند و از این مهم غافلند که اصول صداسازی پایه و اساس صحبت کردن می­ باشد. در واقع، برای حنجره و تارهای صوتی ما فرق نمی کند که سخنرانی کنیم، تدریس، آواز، مداحی و یا قرآن بخوانیم. عملکرد حنجره، تارهای صوتی، اندام تنفسی و … برای همه این کارها تقریبا یکی است. در ادامه، نام معلم را به کار برده و از به کار بردن سایر عناوین مثل مدرس ، سخنران، مربی و ….. خودداری می­ کنم، چون اصول صداسازی برای تمام کسانی است که با صوت سروکار دارند. یادگیری اصول صداسازی و پرورش و تربیت حنجره در مدت زمان کوتاه و یکی دو روزه امکان ­پذیر نیست. این مهم، سالها طول خواهد کشید. کسانی که صدای خوبی دارند این حاصل زحمات چندین ساله آنهاست.  مثال: یک ورزشکار برای تقویت عضلاتش باید سالها تمرین کند تا اندک اندک عضلات ساخته شود. در صداسازی هم تقویت حنجره که از تعداد زیادی عضله تشکیل شده است باید به مرور انجام شود در غیر این صورت یا ساخته نمی شود و یا این که آسیب دیده و به طور کلی از کار می­افتد. اصل اول: استمرار: اثر در استمرار است. این یعنی چه؟  یعنی اگر می خواهی کاری ثمر بخش باشد بایستی به صورت مداوم انجام دهید. غیر از این راه راه های دیگر خطاست. پرورش یک گل نیاز به زمان دارد تا به گل برسد. اگر بیمار شویم معالجه ما با یک روز و یک ساعت و یک قرص خوردن انجام نخواهد شد. بایستی مقدار معینی دارو و تمرینات و استراحت در فاصله زمانی معین استفاده کرده تا معالجه شویم.  اصل دوم: صبر: اگر شما صبر ندارید و می خواهید وسط کار خسته شده و بگویید که من خواننده نمی شوم،  اصلاً من استعداد ندارم و یا از این جور حرفها، بهتر است که اصلا سراغ خوانندگی نیائید. خواننده شدن نیاز به صرف زمان زیادی دارد و صبر زیاد. مثال: درخت بامبو: اگر دانه این درخت را بکارید بایستی 5 سال آب دهید و در این 5سال اصلا از زمین بیرون نمی­آید. کسانی موفق می­شوند که این مدت را مرتب آبیاری کرده و صبر کنند. بعد از پنج سال درخت شروع به بیرون آمدن از زمین کرده و رشد می­کند و در مدت شش ماه حدود هفت متر رشد می­کند. خوانندگی هم همین است مدت زیادی تمرین و ممارست و صبر می­خواهد ولی به محظ این که این مدت تمام شد یک باره رشد صدا و مهارت چند برابر خواهد شد. اما بنده این نوید را می دهم که با یادگیری اصول علمی صداسازی این زمان طولانی، نسبت به تمرین و استمرار بسیار کمتر خواهد شد.

Space Planning Service Includes

Lorem ipsum dolor sitame consectetur adipisicing elitser do eiusmod tempor incdpeun labore dolore magna
aliquenim veniam quis nostrud ercitation ullamco laboris consequa.

  • Pre-session questionnaire and chat so that I can understand more about who you are in order to prepare for your session.
  • I can have a selection of clothing ready upon your arrival or we can navigate the shops together.
  • I'll teach you how to make the right clothing choices for your shape and lifestyle.
  • Pre-session questionnaire and chat so that I can understand more about who you are in order to prepare for your session.
  • I can have a selection of clothing ready upon your arrival or we can navigate the shops together.
  • I'll teach you how to make the right clothing choices for your shape and lifestyle.